June 21 2016 Open Entries

Entrants

Aaron Nettleford Tipton Harriers SM 100m    
Abbey Sutton Tipton Harriers U13G Javelin Long Jump  
Abigail Barker Bromsgrove School U11G 75m 600m  
Abigail Owen Tipton Harriers U20W 100m    
Abigail Rickard Halesowen U11G 600m Long Jump  
Alec Taylor Worcester AC SM Javelin    
Alexia Bennett-Cordy Tipton Harriers U17W 300m    
Alice Odunaiya Wrexham AC U20W 100m    
Amy Cook Tamworth U13G 800m Javelin Long Jump
Asha Dacres Birchfield Harriers U13G 75m High Jump  
Banita Samra Wolves & Bilston U17W 100m Long Jump  
Bethan Rees Cannock & Staffs U17W Javelin    
Bethany Bennett Wolves & Bilston U11G 75m    
Billy McDonough Bromsgrove School U13B 75m Long Jump  
Caitlin Casey Birchfield Harriers U13G 800m Long Jump  
Cameron Lomax Tipton Harriers U13B 800m    
Charis Okirie Birchfield Harriers U15G 100m Long Jump  
Charlotte Fletcher Tipton Harriers SW 400m    
Courteney Willetts Tipton Harriers SW 400m    
Daniel Ravenscroft Kidderminster & Stourport SM 400m    
Danielle Murray Tipton Harriers U15G 100m    
Edsan Neblett Tipton Harriers U13B 75m Long Jump  
Elliot Odunaiya Wrexham AC U15B Javelin    
Ellis Gayle Tipton Harriers U17M 100m 400m  
Esme Evans Tipton Harriers SW High Jump Long Jump  
Ethan Court Wolves & Bilston U13B Long Jump Javelin  
Farah Court Wolves & Bilston U11G Long Jump    
Grace Marnell Tipton Harriers U11G 600m    
Grace Wright Tipton Harriers U11G 75m    
Greg Whitehouse Tipton Harriers SM 100m 400m  
Heidi Jarosinski Halesowen SW Long Jump    
Holly Barrows Wolves & Bilston U15G Long Jump    
Isabel Knowles Halesowen U11G 75m 600m  
Isabella Koren Wolves & Bilston U13G 75m Long Jump  
Isabelle Mason Wolves & Bilston U11G 600m Long Jump  
Isobel Eagle Tipton Harriers U13G 800m    
Jack Cunningham Tipton Harriers U13B 800m    
Jack Longmore Cannock & Stafford SM 400m    
Jacob Bennett Wolves & Bilston U11B 75m  600m  
Jade Charlton Tipton Harriers U13G 800m    
James Hoult Halesowen SM 400m    
Jayden McIntosh Sparkhill Harriers U13B 75m    
Jemima Vaughan-Hawkins Halesowen U13G 800m Long Jump  
Jessie Walker Tipton Harriers U13G 800m    
Josef Koren Wolves & Bilston U11B 75m 600m Long Jump
Joseph Lewis Tipton Harriers U13B 800m    
Joshua Norton Tipton Harriers U11B 75m    
Kasarn Williams Birchfield Harriers U20W 100m    
Katie Collis Birchfield Harriers U11G 75m 600m Long Jump
Kieren Clarke Bridgenorth AC U17M 400m    
Kirtley Robins Tipton Harriers SM 100m 400m  
Laryce Coke Wolves & Bilston U17W 100m    
Lauren Francis-Maye Wolves & Bilston U17W 100m Long Jump  
Lauren Parchment Wolves & Bilston U17W 100m    
Lauren Swindell Tamworth AC U15G 100m 300m Javelin
Lewis Finch Unattached U11B 600m    
Lewis Gaynor Birchfield Harriers U17M 100m    
Lillie-May Cooper Tipton Harriers U11G Long Jump    
Lucia Rooney Bridgenorth AC U11G 75m 600m Long Jump
Lucie Taylor Tipton Harriers U11G 75m Long Jump  
Lucy Elcock Bridgenorth AC U15G 100m 300m  
Madeleine Chance Bromsgrove School U13G 75m Long Jump High Jump
Martha Wood RSCAC U11G 75m 600m Long Jump
Martin Cherrington Tipton Harriers SM High Jump    
Matt West Tipton Harriers SM Javelin    
Maya Whitehouse Birchfield Harriers U13G 75m Long Jump  
Megan Judge Tipton Harriers U11G 75m Long Jump  
Mia Fantom Tipton Harriers U11G 75m Long Jump  
Michael Banks Tipton Harriers U13B 75m    
Michelle Owusu Wolves & Bilston U15G 100m    
Mya Woodward Tipton Harriers U11G 600m Long Jump  
Natasha Bahra Bromsgrove School U13G 75m Long Jump  
Neve Owen Tipton Harriers U11G 75m Long Jump  
Olivia Worth Unattached U17W 300m    
Phoebe Clark Tipton Harriers U13G 800m Long Jump  
Poppy Kelly Wolves & Bilston U15G High Jump Long Jump  
Ramone Jeffrey Wolves & Bilston U17M 100m    
Rene German Birchfield Harriers U15G 100m    
Rhy Coles Birchfield Harriers U17M 100m Long Jump  
Rob Pearsall Tipton Harriers SM 400m    
Ruby Hodges Bromsgrove School U11G 75m Long Jump  
Ruby-Rae Tucker Tipton Harriers U11G 75m    
Scarlett Williams Wolves & Bilston U13G 75m 800m  
Seb Taylor Birchfield Harriers U11B 75m 600m  
Sebastian Purvis Bromsgrove & Redditch U13B 75m 800m Long Jump
Shana Stewardson Bridgenorth AC U13G 75m 800m Long Jump
Sophia Fereday Wolves & Bilston U20W Long Jump    
Sophie Banks Tipton Harriers U11G 600m    
Sydney Williams Wolves & Bilston U11G 75m 600m  
Tannika Burgess Wolves & Bilston SW Long Jump 100m  
Tegan Brotherton Tipton Harriers ?? Javelin    
Tegan Vickery Tamworth U13G 800m    
Thomas Bentley Tipton Harriers U13B 75m    
Thomas Harris Halesowen U11B 600m    
Tia Nicholls Tipton Harriers U17W Javelin    
Venise Elliott Birchfield Harriers U17W 100m    
William Boyden Tipton Harriers U17M 100m    

Track Events

Event Age PB Name Club
75m U11G 12.2 Martha Wood RSCAC
    13.7 Megan Judge Tipton Harriers
      Bethany Bennett Wolves & Bilston
      Lucia Rooney Bridgenorth
      Lucie Taylor Tipton Harriers
    12.38 Katie Collis Birchfield
      Abigail Barker Bromsgrove School
      Neve Owen Tipton Harriers
      Ruby Hodges Bromsgrove School
      Isabel Knowles Halesowen
      Ruby-Rae Tucker Tipton Harriers
      Grace Wright Tipton Harriers
      Sydney Williams Wolves & Bilston
         
75m U11B   Josef Koren Wolves & Bilston
    12.4 Jacob Bennett Wolves & Bilston
       Joshua Norton Tipton Harriers
      Seb Taylor Birchfield Harriers
      Thomas Bentley Tipton Harriers
         
75m U13G 11.8 Shana Stewardson Bridgenorth AC
      Isabella Koren Wolves & Bilston
      Maya Whitehouse Birchfield Harriers
      Natasha Bahra  
      Madeleine Chance Bromsgrove School
      Asha Dacres Birchfield Harriers
      Scarlett Williams Wolves & Bilston
         
75m U13B   Jayden McIntosh Sparkhill Harriers
      Billy McDomough Bromsgrove School
      Sebastian Purvis Bromsgrove & Redditch
      Michael Banks Tipton Harriers
      Edsan Neblett Tipton Harriers
      Thomas Bentley Tipton Harriers
         
600m U11G 2:09.9 Martha Wood RSCAC
    1:57 Isabelle Mason Wolves & Bilston
    2:05 Lucia Rooney Bridgenorth AC
    2:20.3 Katie Collis Birchfield Harriers
      Abigail Barker Bromsgrove School
      Abigail Rickard Halesowen
      Mya Woodward Tipton Harriers
      Sophie Banks Tipton Harriers
      Isabel Knowles Halesowen
      Grace Marnell Halesowen
      Sydney Williams Wolves & Bilston
         
600m U11B 2:05 Jacob Bennett Wolves & Bilstoon
    2:05 Thomas Harris Halesowen
      Josef Koren Wolves & Bilston
      Seb Taylor Birchfield Harriers
      Lewis Finch Unattached
         
800m U13G 2:44.9 Shana Stewardson Bridgenorth AC
      Jade Charlton Tipton Harriers
      Phoebe Clark Tipton Harriers
      Caitlin Casey Birchfield Harriers
      Jemima Vaughan-Hawkins Halesowen
      Jessie Walker Tipton Harriers
      Amy Cook Tamworth
      Tegan Vickery Tamworth
      Scarlett Williams Wolves & Bilston
      Isobel Eagle Tipton Harriers
         
800m U13B   Jack Cunningham Tipton Harriers
      Joseph Lewis Tipton Harriers
      Sebastian Purvis Bromsgrove & Redditch
      Scarlett Williams Wolves & Bilston
      Cameron Lomax Tipton Harriers
         
100m U17W   Lauren Parchment Wolves & Bilston
      Banita Samra Wolves & Bilston
      Venise Elliott Birchfield Harriers
      Laryce Coke Wolves & Bilston
      Lauren Francis Maye Wolves & Bilston
         
100m U17M   Rhy Coles Birchfield Harriers
      William Boyden Tipton Harriers
      Lewis Gaynor Birchfield Harriers
      Ramone Jeffrey Wolves & Bilston
      Ellis Gayle Tipton Harriers
         
100m U20/SW   Kasram Williams Birchfield Harriers
      Alice Odunaiya Wrexham AC
      Abigail Owen Tipton Harriers
         
100m SM   Greg Whitehouse Tipton Harriers
      Aaron Nettleford Tipton Harriers
      Kirtley Robins Tipton Harriers
         
300m U15G   Lauren Swindell Tamworth AC
      Lucy Elcock Bridgenorth AC
         
300m U17W 43.9 Alexia Bennett-Cordy Tipton Harriers
      Olivia Worth Unattached
         
400m SW   Heidi Jarosinski Halesowen
      Charlotte Fletcher Tipton Harriers
         
400m U17M   Ellis Gayle Tipton Harriers
         
400m SM   James Hoult Halesowen
      Greg Whitehouse Tipton Harriers
      Daniel Ravenscroft Kidderminster & Stourport
      Jack Longmore Cannock & Stafford
      Rob Pearsall Tipton Harriers
      Kirtley Robins Tipton Harriers
         

 

Field Events

Event Age PB Name Club
Long Jump U11G 2.82 Martha Wood RSCAC
    2.90 Isabelle Mason Wolves & Bilston
    2.90 Lucia Rooney Bridgenorth AC
      Lucie Taylor Tipton Harriers
    3.24 Katie Collis Birchfield Harriers
      Abigail Rickard Halesowen
      Neve Owen Tipton Harriers
      Mya Woodward Tipton Harriers
      Farah Court Wolves & Bilston
      Lillie-May Cooper Tipton Harriers
      Ruby Hodges Bromsgrove School
      Mega Judge Tipton Harriers
         
Long Jump U11B 2.26 Josef Koren Wolves & Bilston
    2.05 Jacob Bennett Wolves & Bilston
         
Long Jump U13G 3.22 Shana Stewardson Bridgenorth AC
      Isabella Koren Wolves & Bilston
      Maya Whitehouse Birchfield Harriers
      Natasha Bahra Bromsgrove School
      Phoebe Clark Tipton Harriers
      Caitlin Casey Birchfield Harriers
      Madeleine Chance Bromsgrove Schol
      Abbey Sutton Tipton Harriers
      Jemima Vaughan-Hawkins Halesowen
      Amy Cook Tamworth
         
Long Jump U15G   Holly Barrows Wolves & Bilston
      Poppy Kelly Wolves & Bilston
      Charis Okirie Birchfield Harriers
         
Long Jump U17W   Banita Samra Wolves & Bilston
      Lauren Francis-Maye Wolves & Bilston
         
Long Jump U17M   Rhys Cole Birchfield Harriers
         
Long Jump U20 / SW 5.75 Heidi Jarosinski Halesowen
      Tannika Burgess Wolves & Bilston
      Sophia Fereday Wolves & Bilston
      Esme Evans Tipton Harriers
         
Javelin U13G   Abbey Sutton Tipton Harriers
  U13G   Tegan Brotherton Tipton Harriers
  U13G   Amy Cook Tamworth
         
Javelin U15G   Lauren Swindell Tamworth AC
         
Javelin U15B   Elliot Odunaiya Wrexham AC
         
Javelin U17W 49.43 Bethan Rees Cannock & Staffs
      Tia Nicholls Tipton Harriers
         
Javelin SM   Matt West Tipton Harriers
         
High Jump U13G   Madeleine Chance Bromsgrove School
      Asha Dacres Birchfield Harriers
         
High Jump U15G   Poppy Kelly Wolves & Bilston
         
High Jump SW   Esme Evans Tipton Harriers
         
High Jump SM   Martin Cherrington Tipton Harriers